Про заходи щодо дотримання якості питної води на території Таврійської міської ради

УКРАЇНА

ТАВРІЙСЬКА МІСЬКА РАДА

міста Нова Каховка Херсонської області

ВИКОНАВЧИЙ КОМІТЕТ

Р І Ш Е Н Н Я

від 23.03.2017 року №29
м. Таврійськ

Про заходи щодо дотримання
якості питної води на території
Таврійської міської ради

            Заслухавши інформацію заступника міського голови Марчука Л.В. щодо дотримання якості питної води на території Таврійської міської ради,  керуючись статтею 32 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», виконавчий комітет міської ради

ВИРІШИВ:

  1. Інформацію щодо дотримання якості питної води, водопостачання населенню міста на території Таврійської міської ради взяти до відома       (додаток 1).
  2. Затвердити заходи щодо поліпшення якості питної води на території Таврійської міської ради на 2017 рік (додаток 2).
  3. Директору КП «Таврійський водоканал» Пономаренку В.П. забезпечити своєчасне та якісне виконання заходів щодо поліпшення якості питної води у 2017 році.
  4. Визначити таким, що втратило чинність рішення виконавчого комітету від 24.03.2016 року № 27 « Про заходи щодо дотримання якості питної  води на території Таврійської міської ради».
  5. Контроль за виконанням  цього рішення покласти на заступника міського голови Марчука Л.В.

 

 

Міський голова                                                                                              М.І. Різак

 

Додаток 1

до рішення виконкому

від                 №

 

ІНФОРМАЦІЯ

щодо дотримання якості питної води,

водопостачання на території Таврійської міської ради

 

На балансі КП «Таврійський водоканал» знаходяться 74,8 км. мереж водопостачання. На мережах водопостачання розташовано 10 артезіанських свердловин, 415 водопровідних колодязів, більш 80 пожежних гідрантів. На протязі 2016 року населення міста Таврійська та с.Плодове було забезпечено питною водою в достатній кількості та гарантованої якості.

З метою покращення якості питної води розроблені заходи, якими передбачено профілактичне хлорування мереж водопостачання. Це здійснюється двічі на рік: в 2 та 4 кварталах поточного року Новокаховським міським відділом ДУ «Херсонський обласний лабораторний центр МОЗ України».

Згідно Закону України « Про питне водопостачання в Україні» та Закону України «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення» щомісячно проводиться відбір аналізів питної води, які виконує Новокаховський міський відділ ДУ «Херсонський обласний лабораторний центр МОЗ України». Відбір проб  та лабораторні аналізи питної води відповідають ДСанПІН 2.2.4-171-10 «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною».

У 3-х артезіанських свердловинах нового водозабору м.Таврійськ має місце перевищення вмісту марганцю у питній воді і згідно припису Новокаховської СЕС воду з цих свердловин для водопостачання брати заборонено. Постійно здійснюється контроль методом періодичного відбору проб для визначення вмісту марганцю у воді прибережних артскважин  та вирішується питання зниження концентрації марганцю у цих свердловинах.

Одним із актуальних питань у роботі підприємства є стан водопровідної мережі, старі  мережі не витримують навантаження, потребують ремонту. На протязі року виконані ремонтні роботі на 134  адресах ( заміна запірної арматури в колодязях, заміна труб на водопровідних вводах до житлових будинків, заміна засувок на водопровідних мережах та ВНС та  інше).

Згідно запланованих заходів здійснюється профілактичний огляд мереж водопостачання, очищення колодязів від сміття, профілактичний ремонт засувок.

Виконано поточний ремонт приміщень всіх водонасосних      станцій. Відповідно до графіку постійно виконується планово-попереджувальні ремонтні роботи обладнання на ВНС, ПВНС. Зони сурового санітарного режиму 1 та 2 поясів утримуються  в належному санітарному стані.

Встановлюються  кришки на люки водопровідних колодязів ( в зв’язку з постійними крадіжками). Кришки для люків виготовляються власними силами зі зношених шин.

 

Заступник міського голови                                                           Л.В.Марчук

 

 

 

Додаток 2

до рішення виконавчого комітету

від                       №

 

ЗАХОДИ

щодо поліпшення якості питної води

на території Таврійської міської ради у 2017 році

 

з/п

Заходи Одиниця виміру Кількість Термін виконання Відповідальна особа
1 2 3 4 5 6
1. Виконати поточний ремонт приміщень ВНС-1, ВНС-2, ВНС-3, ВНС-8, ВНС-10, ВНС-16, ВНС-19 та ПВНС – 3, ПВНС-16 Приміщення насосних свердловин Майстер ділянки водопостачання
1шт. 9 Квітень-серпень
2. Забезпечити питною водою в достатнй кількості та гарантованій якості населення м.Таврійськ та с. Плодове постійнно Майстер ділянки водопостачання
3. Встановити систематичний контроль якості питної води, яка подається по мережам міського водопроводу мешканцям і підприємствам м.Таврійська, в  т.ч. с.Плодове, згідно «Графіка відбору проб» 1 місто відбору 8 щомісячно Інженер з експлуатації споруд та устаткування
4. Провести профілактичне хлорування водопровідних мереж 1 раз 2 квітень-жовтень Майстер ділянки водопостачання, інженер з експлуатації  споруд та устаткування
5. Виконати планово-попереджувальний ремонт (ППР)  обладнання на всіх ВНС Профілактичний Майстер ділянки водопостачання
1 ремонт

на місяць

7 згідно графіку
6. Утримувати зони сурового санітарного режиму Iта II поясів

в належному стані

Постійно Майстер ділянки водопостачання
7. Провести ремонт та очистку водопровідних колодязів 1 шт. 35 березень-листопад Майстер ділянки водопостачання
8. Зробити ремонт та ревізію засувок на водопровідних мережах 1 шт. 32 квітень-жовтень Майстер ділянки водопостачання

 

Заступник міського голови                                                           Л.В.Марчук