Хай у серці кожної дитини живе любов до Батьківщини

Хай у серці кожної дитини живе любов до Батьківщини

  Співпереживання та захоплення просторами країни, її красою та природними багатствами виникає тоді, коли дитину навчили бачити красу безпосередньо навколо себе. Любов до Вітчизни починається з любові до своєї малої Батьківщини – місця, де людина народилася.
З 25 по 29 вересня в ДНЗ я/с «Джерельце» проходив тематичний тиждень «Хай у серці кожної дитини живе любов до Батьківщини». В кожній групі вихователями закладу оформлені куточки народознавства, які використовуються для проведення тематичних занять. Для батьків розміщені ряд рекомендацій та порад з питань виховання у дітей в родині поваги до історичного минулого України.
Зберегти та примножити традиції нашого народу, формувати у вихованців дошкільного закладу уміння свято зберігати сторінки історії свого краю, виховання любові до рідної землі і народу, до материнської пісні та народної культури – такою була мета Тижня. На заняттях педагоги удосконалили знання дошкільнят про державні та народні символи України, традиції та звичаї українського народу. Діти закріпили знання про вербу та калину, як символи України; розглянули український одяг; почули розповідь про український рушник та значення кольорів ниток на ньому. Вихователі середніх та старших груп здійснили віртуальну подорож «Мандруємо рідним містом».
Діти ясельного та молодшого дошкільного віку знайомилися з усною народною творчістю: забавлянками, потішками, казками.   Цікаво пройшов музично-літературний концерт  «Рідний край, де ми живемо Україною зовемо». Діти старших груп читали вірші, співали українські пісні, слухали музику українських композиторів.
З педагогами закладу було проведено мозковий штурм «Завдання патріотичного виховання» та майстер-клас «Лялька – мотанка».
З захопленням діти старших груп відвідали міський краєзнавчий музей, де ознайомилися з історією та сьогоденням рідного міста Таврійська.
Діти садових груп малювали малюнки на асфальті, приймали участь в музично-спортивній розвазі з використанням українських народних рухливих та хороводних ігор «Хусточка-хустинонька».

Разом з батьками діти прийняли участь в виставці «Родинне дерево» та «Герб моєї родини».

Педагоги впевнені, що прилучення дітей до народної творчості, мистецтва, безпосередня участь у національних святах виховують у них патріотичні почуття, розвивають у малят національні риси особистості (щирість, гостинність, доброту, щедрість), наповнюють емоційну сферу дитини радощами, піднімають настрій, формують естетичний смак.