Психолого-педагогічний консиліум з питань адаптації учнів 1-х класів у ЗОШ №5

Психолого-педагогічний консиліум з питань адаптації учнів 1-х класів у ЗОШ №5

Перші сім років життя дитини дослідники називають «роками чудес». Закладені в цей час емоційне ставлення до життя, до людей, наявність або відсутність стимулів до інтелектуального розвитку впливають на всю подальшу поведінку і спосіб мислення людини.

Перший рік навчання в школі – період адаптації школяра до нового кола спілкування, до нового укладу життя, до збільшення фізичного та емоційного навантаження.

01 листопада 2017 року в ЗОШ №5 відбувся психолого-педагогічний консиліум «Адаптація учнів 1-х класів до умов  навчання в початковій школі», участь в якому взяли класоводи перших класів Пилявських І.Г., Бутенко О.М., практичний психолог школи Кузьмицька І.Г., вчителі, який викладають у перших класах, вихователі ГПД, старша медична сестра, а  також завідувач ДНЗ ясел-садка «Дзвіночок» Гарькава Ю.М. разом з вихователями.

Під час засідання заступник директора з НВР Плясецька С.О. ознайомила присутніх зі складовими адаптації школярів, чинниками, що впливають на успішність адаптації дитини до школи, провела вправу «Мозковий штурм», під час якої педагоги визначали, що впливає на тривалість адаптаційного процесу. У ході рольової гри вчителі й вихователі визначали особливості розвитку учнів першого класу та новоутворення цього вікового періоду.

З матеріалами досліджень та спостережень рівня психолого-педагогічної  готовності учнів до школи та результатами адаптаційного періоду ознайомила педагогів практичний психолог Кузьмицька І.Г., станом здоров’я першачків – Красота А.Ю., вчителі 1-х класів дали характеристику своїх класних колективів, вихователі ГПД розповіли про діяльність першокласників у позаурочний час, а вихователь ДНЗ Сєніна О.В. поділилася досвідом роботи з цими дітками та їх батьками в садочку.

У ході роботи в групах «Слушні поради» було вироблено рекомендації для успішної адаптації школярів.

Також було проведено консультацію «Зрозуміти новий Державний стандарт», під час якої заступник директора з НВР Плясецька С.О. розповіла про майбутні зміни в діяльності школи, зокрема початкової,  на виконання нового Закону України «Про освіту», особливості освітнього процесу в перших класах, починаючи з 2018-2019 навчального року.