Престольне свято Казанського храму м. Таврійськ.

Престольне свято Казанського храму м. Таврійськ.

Казанська ікона Пресвятої Богородиці є однією з найбільш шанованих у всьому православному світі. Вона була явлена у 1579р. у м. Казань після великої пожежі, коли без даху над головою залишилось багато людей. На той час, велася активна місіонерська робота серед казанських татарів, які сповідували іслам. Багато хто приймав православне віросповідання, але потім знову повертався до ісламу. Велика пожежа стала причиною насмішок над православними з боку татарів, адже, навіть храми згоріли.  Саме у такий непростий час і сталося диво. Матроні Онучиній у сні тричі являлася Богородиця, вказуючи на місце де закопана ікона. Батьки не хотіли вірити дитині, та все ж, послухались. На місці, яке дівчинка бачила у сні, вони почали копати і, зрештою, справді знайшли ікону. Сюди одразу поспішив прибути архієпископ Ієремія, і разом зі священиками, урочисто переніс святиню до Миколаївського храму. Після молебню ікону переносять у Благовіщенський собор. Під час хресної ходи сталося перше чудо: двоє сліпих почали бачити. Історія, навіть, зберегла їхні імена: Йосип та Микита. І це був лише початок незлічених чудес, які Богородиця і сьогодні являє через Свою чудотворну ікону. Звістка про знайдення чудотворного образу швидко рознеслася по місту і ті, хто, нещодавно сміявся з християн поспішали до Пресвятої Богородиці зі своїми проханнями та молитвами.

Святкування на честь Казанської ікони Пресвятої Богородиці звершуються двічі на рік:   21 липня та 4 листопада.

Православний храм нашого міста присвячений Казанській іконі і, саме 4 листопада, святкував престольне свято. На урочисте богослужіння зібралися парафіяни Свято-Казанського храму, керівництво міста, на чолі з міським головою Різаком М. І., гості з інших парафій. За літургією було піднесено молитву за мир у Богом береженій Україні та благополуччя нашого міста. Настоятель храму протоієрей Василь Бабич виголосив проповідь про особливість «богослов’я у фарбах» та важливість іконошанування для православної людини.

Священик, також подякував благодійникам храму та всім хто долучився до підготовки святкування. За традицією, всім присутнім було запропоновано благодійний обід приготований парафіянами Свято-Казанського храму.