50 років з дня заснування Плодівської сільської бібліотеки

50 років з дня заснування Плодівської сільської бібліотеки

6 листопада 2017 року Плодівська сільська бібліотека відзначила свій ювілей – 50 років з дня заснування.
У 1957 році, поряд з юною Новою Каховкою, був заснований радгосп «Новокаховський», як приміське плодорозсадникове господарство з вирощування саджанців плодових і декоративних дерев.
А в серпні 1967 року біля контори радгоспу у невеличкому приміщені  площею 10 квадратних метрів була відкрита тоді Мичурінська сільська бібліотека.

Першою завідуючою бібліотеки була Панченко Віра Дмитрівна. Саме при ній, з 1968 року у бібліотеці було запроваджено відкритий доступ читачів до книжкових фондів.

У 1970 році Плодівську бібліотеку очолила Немченко Галина Кирилівна, яка пропрацювала лише рік, а от її сестра, Хіль Надія Кирилівна, віддала бібліотеці майже 10 років. На той час приміщення вже було 40 квадратних метрів, а книжковий фонд збільшився до 11 тисяч примірників.

З травня 1980 року по 1993 рік завідуючою бібліотеки була Ніколаєнко Алла Василівна, а з 1994 рік по 2001 рік  бібліотеку очолювала Ніколаєва Ольга Петрівна.

З січня 2002 року беззмінним керівником Плодівської сільської бібліотеки є Куліда Любов Іванівна.

Багато років бібліотека знаходилося у старому, тимчасово пристосованому приміщенні без опалення.

У вересні 2016 року завдяки турботі місцевої влади, бібліотечний фонд переїхав до нового, відремонтованого приміщення. Будівля бібліотеки була підключена до мережі опалення, щомісячні витрати за яке взяла на себе Таврійська міська рада.

«Праця не тільки там, де людина сіє хліб або садить дерево. Найбільш тонка, найбільш складна праця, коли людина приходить до людини, бачить і її очах, читає «поміж рядків» її поклик про допомогу. Ця праця є вищою мірою людського духу».

Ці рядки В.О.Сухомлинського були присвячені на урочистих заходах з нагоди 50-річчя Плодівської бібліотеки міському голові м.Таврійська Різаку Миколі Івановичу та його команді, людям, які відклавши безліч турбот та проблем, прийшли на допомогу бібліотеці і своєю працею, доброчинністю, зробили ремонт приміщення та обладнали заклад новими меблями.

На ювілей до Плодівської сільської бібліотеки завітало багато різних гостей.

Вітаючи з ювілеєм, міський голова м.Таврійська Різак М.І. подякував Любов Іванівні за її щиру, кропітку та самовіддану працю. За той вклад, який робить ця чарівна та розумна жінка у виховання молодого покоління.

Лунали щирі слова привітань від завідувача центральної міської бібліотеки м.Нова Каховка Петрової Людмили Миколаївни, від начальника відділу культури та туризму Новокаховської міської ради Зарудної Наталії Сергіївни, від  завідуючої бібліотеки №4 м.Таврійськ Ярової Валентини Миколаївни.

Завітали поздоровити з ювілеєм і одна із перших читачок бібліотеки Козлова Ольга Олександрівна, і читачі, які сьогодні відвідують бібліотеку.

Плодівська сільська бібліотека – це місце, де деякі діти проводять більше часу, ніж дома з батьками, особливо влітку. З дітьми працювати не лише приємно, але й дуже складно, бо кожен з них – маленька особливість зі своїми поглядами, мріями та побажаннями. Батьки маленьких читачів прийшли подякували бібліотекарю за дитячі ранки, години та уроки народознавства, екології, тематичні беседи, літературні години, конкурси та вікторини, за все те, що Любов Іванівна робить для дітей селища Плодове.

Найменші читачі бібліотеки подарували присутнім концерт.

Ідуть роки, минають десятиліття , і сьогодні до бібліотеки приходять вже діти, онуки і правнуки перших читачів. Але, як і раніше, бібліотека – це неповторна атмосфера, нові цікаві книги і широке коло читачів та щирих вірних друзів.

Зичимо провідному бібліотекарю Плодівської сільської бібліотека Куліді Любов Іванівні щастя, здоров’я, радості та щирих і добрих читацьких посмішок.

А кожного з нас хай щодня чекає зустріч з цікавою книгою, духовною скарбницею людства.