День української писемності і мови в ЗОШ №5

День української писемності і мови в ЗОШ №5

Уже стало традицією в ЗОШ І-ІІІ ступенів №5 Новокаховської міської ради (директор Нестерович В.Й.) відзначати День української писемності і мови. За православним календарем – це день вшанування преподобного Нестора Літописця – послідовника творців слов’янської писемності Кирила і Мефодія.

Вранці 9 листопада учні 5-Б класу разом з учителем української мови і літератури Веснянко Л.В. провели показове семінарське заняття “О слово рідне, що без тебе я”, пізніше стартував XVIII Міжнародний конкурс знавців української мови імені Петра Яцика, в якому взяли участь 38 учнів 3-11 класів.

    Крім того, за традицією, у цей день транслювався Всеукраїнський радіодиктант національної єдності, до написання якого долучилися і наші старшокласники, учні дев’ятих та одинадцятих класів, та учителі української мови і літератури: Сипко Л.П., Плясецька С.О., Солодка О.В.

Великий український вчений, мовознавець Іван Огієнко сказав: «Мова – душа кожної національності, її святощі, її найцінніший скарб». Любіть, поважайте та вдосконалюйте нашу мову, адже мова, як і Україна, — у нашому серці, і починається вона з кожного з нас.