Як вирішувати нестандартні життєві ситуації дізнавалися вчителі ЗОШ №5

Як вирішувати нестандартні життєві ситуації дізнавалися вчителі ЗОШ №5

 

Конфлікти – це норма життя.
Коли вам здається, що у вашому житті немає
конфліктів, перевірте, чи є у вас пульс.

Ч. Ліксон

18 грудня 2017 року в ЗОШ №5 (директор Нестерович В.Й.) заступником директора з НВР Плясецькою С.О. спільно з практичним психологом Кузьмицькою І.Г. для вчителів проведено семінар-практикум з теми «Нестандартні життєві ситуації та шляхи їх вирішення».

Під час заняття з елементами тренінгу педагоги отримали інформацію про конфлікти, їх причини, вчилися оптимізувати власну поведінку в конфліктній ситуації, дізналися про способи виходу з конфліктів, розробляли рекомендації щодо конструктивного вирішення нестандартних життєвих ситуацій.

Проведення вправ «Знайомство: який ти фрукт?», «Очікування», «Асоціації», «Перетворення свинцю на золото», «Волоський горіх», «Яблучко і черв’ячок», «Випадки зі шкільного життя», «Колектив, у якому панує сприятлива психологічна атмосфера», «Спасибі за приємне заняття», анкетування «Чи конфліктна ви особистість», перегляд та обговорення відео про нестандартні  життєві ситуації сприяли формуванню вміння об‘єктивно оцінювати свої дії та вчинки і дії опонентів, засвоєнню конструктивних стратегій вирішення конфліктів і механізмів їх застосування, вчилися працювати з емоціями в конфлікті, їх регуляцією та відображенням.

Ще античні філософи вважали конфлікти важливим атрибутом суспільного життя та роз­витку, Так, наприклад, Геракліт писав, що саме негативні наслідки зіткнень і воєн змушують лю­дей шукати миру й прагнути його. Психологи також відзначають, що конфлікт стимулює пошук рішення проблем. Крім того, конфлікт малої інтенсивності, вирішений мирно, може запобігти конфлікту серйознішому.

«Життя – це процес вирішення нескінченної кількості конфліктів. Людина не може уникнути їх. Вона може лише вирішити, брати участь у виробленні рішень або залишити це іншим», –  писав український фізик Б. Вул.

Тож давайте будемо толерантними, мудрими та сильними духом під час нестандартних життєвих ситуацій.