Творча майстерня вчителів української мови і літератури

Творча майстерня вчителів української мови і літератури

14 грудня 2017 року на базі ЗОШ №3 відбулося перше засідання міської творчої майстерні вчителів української мови і літератури з теми «Створення іміджу сучасного уроку: від теорії до практики», яке провели вчителі Плясецька С.О. (ЗОШ №5) та Саніна О.В. (ЗОШ №3). Участь у засіданні взяли вчителі восьми закладів освіти м. Нова Каховка.

Метою роботи творчої майстерні є поглиблення знань вчителів про шляхи створення іміджу сучасного уроку, реалізація наскрізних змістових ліній, інтегративний та компетентнісний підхід до викладання української мови та літератури; допомога педагогам усвідомити наявність проблемних питань в особистісній і професійній сферах; сприяння активізації творчого потенціалу кожного учасника,  розвиток емоційного інтелекту, креативності й інтерактивності, стимулювання бажання підвищувати свій професійний рівень; формування навички колективної форми роботи, групового співробітництва.

Захід проведено у формі майстер-класу з елементами тренінгу. Учасники засідання взяли активну участь у теоретичній та практичній частині тренінгу, відновили та поглибили знання про інтегративний та компетентнісний підхід у викладанні предметів, долучилися до виконання завдань, спрямованих на реалізацію наскрізних змістових ліній, які запропонувала присутнім Плясецька Світлана Олексіївна.

Логічним продовженням заняття стало проведення Саніною Оленою Володимирівною фрагментів уроків: української мови у 6-А класі з теми «Велика буква та лапки в іменниках» та української літератури у 11 класі з теми «Осип Турянський «Поза межами болю» – поема у прозі. Гуманістичний, життєствердний пафос твору, його вселюдська значимість і всеохопність». Після перегляду фрагментів учителі відзначили доцільність та системність підібраних завдань та вправ, якісну реалізацію наскрізної змістової лінії «Громадянська відповідальність», цілеспрямовану роботу  Олени Володимирівни щодо формування компетентностей у школярів.