2018 рік в Таврійську об’явлено роком лікарні

Мова йде про відродження лікарняного комплексу колишньої залізничної лікарні.

Міська влада, по словам міського голови Миколи Різака, збирається всі сили та фінансування в цьому році направити на реконструкцію цього комплексу.

Рік, як лікарня стоїть закритою для прийому хворих. Нагадаєм, що в червні 2017 року обласна рада передала її цілісний майновий комплекс у комунальну власність Таврійської міської громади. Відтоді міська влада поставила таку амбітну задачу.

Перший крок вже зроблено, заказано і розробляється проект реконструкції вартістю 335 тис. грн. Власне сам кошторис реконструкції затягне не менше 10 млн. грн. Зрозуміло, власними коштами місто не потягне таку справу. Є надія на державну підтримку, тому так важливо попасти «в стрічку» державної програми фінансування регіонального розвитку на цей рік. Міський голова говорить, що відродити лікарню треба за рік-півтора, щоб мешканці не їздили більше в інші міста здавати аналізи, пройти флюорографію, на фізиотерапевтичні процедури.

Оновлення потребують всі приміщення цього лікарняного комплексу. За останні 20 років вони підтримувалися тільки косметичним ремонтом. Коли їх стіни «просвітили» тепловізором, виявилось, що кладка вся висохла, а в щілинах, що називається, гуляє вітер. Тому їх прийдеться утеплювати сучасними матеріалами.

Планується реанімувати три корпуси лікарняного комплексу, в тому числі лабораторію, фізиотерапевтичний кабінет, кабінет флюорографії.

На цей час коштами міського бюджету на півмільйона гривень замінено систему опалення, водопостачання и каналізації в терапевтичному відділенні. Планується замінити вікна ще в декількох приміщеннях на 504 тис. грн.

Ще одною проблемою лікарні є те, що тут відсутня централізована каналізація. До останнього тут існувала вигрібна яма. Тягнути ж труби, щоб врізатися в центральну каналізаційну систему, прийдеться з вулиці Вокзальної.

Всі ці проблеми вирішуються, головне, почати, говорить міський голова, щоб мешканці Таврійська могли отримувати якісне медичне обслуговування, як це було раніше, в себе в місті.