Від чого залежить якість комунальних послуг

В грудні 2017 року комунальне підприємство «Таврійське ЖЕУ» надало мешканцям Таврійська послуг на суму 212 980 грн. При цьому підприємству було сплачено 219 652 грн.

По інформації керівника КП «Таврійське ЖЕУ» Олександра Главацького, за цей час було виконано роботи по 91 заявці. Використано матеріалів для поточного ремонту житлового фонду на суму 41 059,62 грн.

Загальна кількість абонентів, які обслуговує комунальне підприємство, становить 2 241 особа. Укладено 1 978 договорів.

Тим часом загальний борг населення за житлово-комунальні послуги  перевалив за мільйон гривень і складає 1 млн 149,669 тис. грн.

Для прикладу, щоб відремонтувати всі під’їзди в багатоповерхівках Таврійська потрібно близько 600 тис. грн. Якби власники квартир розрахувалися в боргами і сплачували квартплату в повному обсязі, говорить Олександр Главацький, можна було б відремонтувати все. Це при тому, що сьогодні ремонт під’їздів не входить в тариф житлово-комунальних послуг.

Проте, мешканці багатоквартирних будинків продовжують наполягати, щоб «ЖЕУ» ремонтував під’їзди, підвальні приміщення і тому подібне. Але, на що вистачає комунальному підприємству зібраних коштів, це піддержувати мінімальний санітарний рівень будинків, говорить керівник. Тому що, в кращому випадку, дохід за місяць рівняється витратам. В грудні цей показник склав 302 грн.

По інформації керівника, в кінці минулого року підприємство розіслало боржникам житлово-комунальних послуг 316 попереджень про примусове стягнення  боргу на суму 12 571 грн. А також направило 2 заяви до суду про стягнення боргу на суму 13 891 грн.

Не меншою проблемою КП являється нестача кадрів. Для прикладу, 107 багатоквартирних будинків обслуговує 6 двірників. Основною причиною такого стану є заробітна плата. Хоча заборгованості по заробітній платі на підприємстві не має, проте вона повністю залежить від рівня сплати житлово-комунальних послуг.

Альтернативою обслуговування у комунального підприємства являється створення ОСББ. В Таврійську на даний час існує 14 співвласників багатоквартирних будинків. Основна різниця між ними і будинками, які перебувають на балансі «ЖЕУ», в першу чергу, в відношенні мешканців до свого будинку. В ОСББ одразу починають ставитися до під’їздів, підвалів, прибудинкової території, як до власної квартири, дотримуючись принципу, що чисто не там де прибирають, а там, де не смітять. В «жеківських» же продовжують вважати, що всі комунальні служби їм зобов’язані.