Таврійськ налаштован на зростання та розвиток

На 9,6% прогнозується збільшення чисельності зайнятого населення Таврійська в 2018 році.

В минулому 2017 році чисельність працевлаштованих в місті скоротилась на 0,8% в порівнянні з попереднім роком.

Взагалі, на підприємствах Таврійська працевлаштовано 4 тисячі чоловік. Містоутворюючим підприємством є «Вагонне депо» станції Каховка, яке має сертифікат на ремонт вагонів за європейським класом та портфель замовлень на 3 роки вперед. Всього в місті налічується біля 80 підприємств всіх форм власності, з яких 16 промислових.

Середньомісячна номінальна заробітна плата одного штатного працівника на території Таврійської міської ради в 2017 році становила 5 917 грн. Це на 40,7% більше в порівнянні з попереднім 2016 роком. В поточному році прогнозується збільшення середньомісячної зарплатні ще на 12,4%.

Про стабільність та продуктивність роботи підприємств і установ Таврійська свідчить той факт, що за 2017 рік юридичні та фізичні особи міста сплатили 25 млн 195 тис. грн. податку на доходи фізичних осіб (ПДФО). 60% цього податку отримав бюджет Нової Каховки, по 15% і 25% отримали обласний та державний бюджети. Що стосується Таврійська, то на його долю не дістається нічого. Хоча при іншому розкладі – при створенні окремого об’єднання територіальних громад – місто отримувало б ще один річний бюджет Таврійської міської ради.

Така диспропорція розподілу податку на доходи фізичних осіб є явно дискримінаційна по відношенню до населення міста Таврійськ, яке прагне, щоб місто розвивалось, розбудовувало інфраструктуру. За останні десять років за браком власних коштів в місті складно щось побудувати нове.

Тим більше стає прикро, коли міська влада поставила за мету в цьому році почати відновлювати комплекс колишньої залізничної лікарні, щоб створити міський лікарський заклад, оснащений сучасним обладнанням. Зрозуміло, що зробити це власними коштами дуже складно, коли кошторис реконструкції затягне не менше 10 млн грн. Одна надія на державну програму фінансування регіонального розвитку. Зовсім інша була б справа, якби в місті залишалась частина податку ПДФО.

Тому плани міської влади створити окреме об’єднання територіальних громад – це розсудливий підхід до майбутнього Таврійська, його перспектив і розвитку.