Таврійчани обирають лікаря

В Таврійській амбулаторії № 3 загальної практики сімейної медицини продовжують укладати договори з населенням на лікування. Як розповів Микола Гуменюк, завідувач амбулаторії № 3, на апаратній нараді в Таврійському виконкомі 5 лютого, передбачається, що за одним лікарем закріплюється 2 тисячі чоловік населення міста. Це максимум, який рекомендує МОЗ.

Але на даний момент в амбулаторії не хватає 2-х лікарів. Тому поки що мешканці Таврійська можуть самостійно обирати собі сімейного лікаря, лікування в якого буде безкоштовним. Тому що лікарів може просто не вистачити на всіх.

Якщо хтось не визначиться, то доведеться укласти договір з лікарем із Нової Каховки або Каховки, бо відтепер пацієнт не мусить звертатися до лікаря «строго за пропискою». Або звертатися в платні медичні заклади. Або звертатися до лікарів своєї амбулаторії, але вже за страховим полісом.

Варто знати, що відповідно діючої медичної реформи, заклади первинної медичної допомоги, до яких відноситься Таврійська амбулаторія, підписують контракт з Національною службою здоров’я, а пацієнти – декларацію з тим лікарем, якого собі обрали.

Декларація підписується безстроково, тому не потрібно буде перепідписувати її щороку. В той же час, якщо хтось вирішить перейти до іншого лікаря, то може зробити це в будь-який момент.