Розподіл газових мереж коштує Таврійському «ЖЕУ» майже 70 тис. грн.

Херсонгаз надіслав рахунок Таврійському комунальному підприємству «ЖЕУ», за яким підприємство повинно сплатити газовому оператору майже 70 тис. грн. за обслуговування внутрішньобудинкових мереж газопроводів житлових будинків, управителем яких являється КП «ЖЕУ», повідомив його керівник Олександр Главацький.

Справа у тому, що відповідно до Кодексу розподільних систем (Постанова НКРЕКП від 30.09.2015 р. № 2494), встановлена  межа балансової належності зовнішньої розподільної і внутрішньобудинкової мереж газопостачання.

Перш ніж газ буде використаний газовим обладнанням будинку, він проходить через зовнішню розподільну і внутрішньобудинкову мережу газопроводів. Лінією розмежування балансової належності та експлуатаційної відповідальності цих мереж являється запірна засувка, яка відключає будинок від зовнішніх газорозподільних мереж.

Розподільні газопроводи, що розташовані до засувки, є в користуванні або власності газорозподільного підприємства. А газопроводи і обладнання за нею – є спільним майном власників внутрішньобудинкових систем газопостачання (побутових споживачів, співвласників будинку, балансоутримувачів, управителів).

Власники внутрішньобудинкових систем відповідають за їх експлуатацію та стан. Або укладають договір із суб’єктом господарювання, який має дозвіл на виконання таких робіт.

Зрозуміло, що на даний момент такий дозвіл має тільки оператор газорозподільних систем. В нашому випадку – це Херсонгаз, який вже склав з КП «ЖЕУ» відповідні акти розмежування балансової належності. А тепер вимагає оплатити роботи з експлуатації за рік наперед.

Тепер на комунальному підприємстві задаються питанням, де взяти кошти, щоб розрахуватися з Херсонгазом. «ЖЕУ» існує винятково зі слати мешканцями багатоквартирних будинків житлово-комунальних послуг. Тому, не виключено, що ця сума може бути поділена між 107-ю будинками, управителем яких є «ЖЕУ». Олександр Главацький говорить, це можливо тільки після зміни тарифу квартплати. Але самовільно змінювати тариф комунальне підприємство не має право, так як це не входить в його компетенцію.