Майже чотири роки в Таврійську впроваджується роздільний збір побутових відходів

 На більшості сміттєвих майданчиків міста разом з баками для відходів стоять контейнери для пластикових пляшок. Поки що впроваджено частковий відбір пластикових виробів. Тим не менш, населення міста поступово привчається до звички сортувати сміття.

Як розказують працівники Таврійського комунального підприємства «Комунсервіс», вмотивованих людей, які ставляться з розумінням до проблеми утилізації побутових відходів, завжди більше. Тому контейнери не пустують. Спочатку вони призначались лише для збору пластикових пляшок з-під води. Але населення почало виносити пляшки з-під рослинного та автомобільного масла, побутової та автохімії. Навіть скляні пляшки кидають.

Правда, три контейнери, кожен з яких коштував підприємству по 4 тис. грн., було вкрадено. Скоріше всього, вважають комунальники, їх здали на металолом.

З початку цього року Україна зобов’язалася сортувати все сміття за видами матеріалів, а також розділяти його на придатне для повторного використання, на таке, що можна вивозити для захоронення, і на небезпечне.

Тим самим ми починаємо виконувати вимоги до поводження с побутовими відходами, які діють в Євросоюзі. За європейськими нормами, побутові відходи необхідно збирати в окремі баки. Придатні для повторного використання, повинні іти на переробку. В західних країнах переробляється до 30% всіх відходів. Майже стільки ж спалюється на сміттєзаводах, і тільки третина іде на захоронення на полігони.

В Таврійську принаймні початок проложено, в будь-якому разі не треба все створювати з нуля. Галина Волянюк, керівник міського комунального підприємства «Комунсервіс», говорить, що підприємство на 100% може забезпечити сортування безпечних видів відходів – папір, пластикові вироби, скло. На території КП декілька років працює прес, яким спресовується зібрані в контейнерах пластикові пляшки. Головна вимога до населення – використана тара та інший пластик повинні бути чистими та вимитими. В 2017 році «Комунсервіс» здав спресованих відходів на 7 тис. грн.

Наступним кроком, вважає Галина Волянюк, необхідно переходити на пластикові контейнери з кришками для збору відходів. Але для експлуатації контейнерів такого типу потрібен відповідний автомобіль.

Тому на даному етапі головне привчити населення правильно сортувати сміття вдома і не виносити забруднений пластик. Тому що наявні потужності для переробки відходів – скла, паперу, пластику чи металу – і так приймають матеріали вибірково. Приміром, важко знайти підприємства, які б утилізовували непрозорий пластик з-під молочної продукції.

Для довідки. Щодня кожен з нас викидає на смітник не менше 1 кг сміття. За рік одна людина утворює від 20 кг до 70 кг сміття. Лише під офіційними звалищами на Україні поховано 43 тисячі квадратних кілометрів, що дорівнює площі Данії.