Світ навколо дитини

В дошкільному закладі Таврійська «Джерельце»  було проведено ділову гру «Виховання у дошкільників відповідального ставлення до довкілля», повідомляє вихователь-методист дитсадка Наталя Сігаєва.

Світ навколо дитини – «це світ природи з безмежним багатством явищ, з невичерпною красою», – говорив відомий український педагог і письменник В.О.Сухомлинський. Заглиблюючись у цей світ, вбираючи його звуки, запахи, фарби, насолоджуючись його гармонією, дитина вдосконалюється як особистість. У ній розвивається неоціненна властивість людської особистості – спостережливість.  Допитливий і жадібний до всього нового розум дитини прагне проникнути в сутність явищ, намагається зрозуміти їх закономірність, доцільність і обумовленість – дитина вчиться пізнавати й пояснювати навколишній світ.

«Розуміючи це, педагогічний колектив ДНЗ я/с «Джерельце» постійно працює над тим, як навчити дитину любити природу, формувати у дітей відкритість до світу людей, як потребу особистості, викликати  інтерес до предметного світу, – розповідає фахівець методкабінету.

Вихователі обговорювали зміст, форми, методи формування гуманного ставлення до довкілля (предметного, соціального та природного), обмінювалися досвідом, надавали поради щодо інноваційних форм роботи з дітьми з даної проблеми.