В середу, 28 березня, голова Херсонської обласної державної адміністрації Андрій Гордєєв звітував про роботу ОДА за 2017 рік

Звіт проходив у будівлі Херсонського обласного кіноконцертного залу «Ювілейний», де зібралися представники усіх районів та об’єднаних громад Херсонської області, в тому числі делегація з семи чоловік від Таврійської міської ради.

Свій виступ Андрій Гордєєв розпочав із соціальної сфери, оскільки турботу про людей визначає своїм першочерговим завданням.

Серед досягнень медичної сфери керівник області відзначив те, що на Херсонщині розпочали втілювати обласну програму «Електронна медицина» та Урядову програму «Доступні ліки». Також за рахунок коштів державного фонду регіонального розвитку в 2017 році реалізовувався проект «Екстрена медична допомога», в рамках якого придбано 2 сучасних спеціалізованих санітарних автомобіля CITROEN Jumper, оснащених новітнім діагностично-лікувальним обладнанням, загальною вартістю 4,4 млн. грн.

Особливою категорією пацієнтів в області є військовослужбовці. Саме тому на базі обласної лікарні відновного лікування був створенний сучасний реабілітаційний центру з надання медичної, фізичної та високоспеціалізованої реабілітаційної допомоги учасникам АТО, членам їх родин. Урочисте відкриття зазначеного центру відбулося 26 березня цього року.

Говорячи про основні досягнення в освіті, Андрій Гордєєв прозвітував, як вирішував проблему з дефіцитом кадрів на селі завдяки програмі «Розвиток людського капіталу Херсонщини». Це унікальна можливість для абітурієнтів із сільської місцевості здобути вищу освіту за рахунок обласного та місцевих бюджетів за умови, що по завершенні навчання вони працевлаштуються за місцем проживання.

Учасниками програми можуть стати і соціально незахищені верстви населення, а також демобілізовані військовослужбовці, які проходили службу в зоні АТО,

«Головна мета обласної програми «Розвиток людського капіталу Херсонщини» – зменшення міграції молоді до інших областей України та розв’язання проблеми дефіциту кадрів на селі. Її учасниками під час вступної кампанії 2017/18 навчального року стали майже 400 абітурієнтів. Також до херсонських університетів зараховано понад 70 студентів з Криму та Донбасу», – відзначив очільник області.

За результатами 2017 року Херсонщина посіла перше місце серед регіонів України за темпами нарощування інвестицій в економіку області.

«Протягом минулого року інвестиційні процеси в регіоні демонструють суттєву позитивну динаміку в різних видах і галузях інвестування. Наприклад, вперше за останні роки досягнуто позитивної динаміки темпів зростання прямих іноземних інвестицій. Позитивна динаміка спостерігається також у надходженні капітальних інвестицій у розвиток економіки регіону. Протягом 2017 року в області вкладено 6 млрд. 750 млн. грн. капітальних інвестицій, що на 35% перевищує показник 2016 року. За темпами нарощування інвестицій ми посіли перше місце серед регіонів України», – розповів Гордєєв.

Він підкреслив, що вказаних показників було досягнуто в результаті як переоснащення та модернізації існуючих підприємств, так і після реалізації низки інвестиційних проектів. Серед останніх, зокрема, проект з будівництва компанією “Нібулон” нового зерноперевантажувального терміналу у місті Гола Пристань, проект з будівництва у цьому ж місті компанією ТОВ “НВП “5 ЕЛЕМЕНТ” заводу з виробництва мікродобрив, проект відновлення та будівництва компанією «Агро-Діло» іригаційної системи у Білозерському районі на площі майже 1,5 тис. гектарів, та інші інвестиційні проекти.

Також Андрій Гордєєв поділився планами на 2018 рік. Серед пріоритетних напрямів розвитку Херсонщини визначено налагодження системи зрошення.

«У 2018 році площу поливних земель планується збільшити на 13 тис. га, зокрема в Генічеському, Чаплинському, Білозерському, Іванівському та Олешківському районах. З цією метою в обласному бюджеті на будівництво, реконструкцію інженерної інфраструктури внутрішньогосподарських меліоративних систем передбачено видатки в сумі 20 млн. грн», – запевнив Андрій Гордєєв.

Для покращення показників інвестицій, цього року відбудеться вперше в області форум «АГРОПОРТ-2018», який охопить весь потенціал агропромислового комплексу південного регіону.

26-28 липня на території Міжнародного аеропорту «Херсон» відбудеться масштабний захід з підтримки фермерства та сільгоспвиробників України і Східної Європи.

Також для зручності та більшої привабливості області у  2017 році створено інвестиційний портал Херсонщини (https://investinkherson.gov.ua), на якому відображено інтерактивну карту вільних земельних ділянок, виробничих площ та інвестиційних проектів.

Наприкінці свого виступу, голова Херсонської облдержадміністрації подякував працівникам обласної та районних державних адміністрацій за сумлінне ставлення до виконання своїх професійних обов’язків та народним депутатам України від Херсонщини за конструктивну роботу.

Під час публічного звіту голова Херсонської обласної державної адміністрації Андрій Гордєєв отримав відзнаку від Федерації роботодавців України. Нагороду вручив голова об’єдання роботодавців Херсонської області Олександр Олійник. Він зазначив, що політика Андрія Гордєєва спрямована не лише на розвиток  Херсонщини локально, а й на виведення її на всеукраїнський рівень.

Присутній на звіті очільника області народний депутат Олександр Співаковський передав схвальну оцінку про роботу команди Гордєєва Президента України Петра Порошенко та міністра охорони здоров’я Уляни Супрун.