Спеціальна бюджетна дотація за вирощування телят

З цього року фізичні особи, які займаються твариництвом, зможуть отримати дотаційні кошти за вирощування молодняку великої рогатої худоби в розмірі 2500 гривень за тварину.

За інформацією Жанни Решетняк, землевпорядника Таврійського місквиконкому, на початку лютого цього року урядом був затверджений «Порядок використання коштів, передбачених у державному бюджеті для підтримки галузі тваринництва». Одним із інструментів державної підтримки розвитку тваринництва є надання фізичним особам спеціальної бюджетної дотації за вирощування телят до однорічного віку.

Дотація надається на безповоротній основі за утримання ідентифікованої та зареєстрованої в установленому порядку великої рогатої худоби до 13-місячного віку.

Хто має право на отримання дотації?

Дотація за молодняк буде виплачуватися фізичним особам, які вирощують молодняк великої рогатої худоби до певного віку на дату подання документів. При цьому, отримати дотація видається тільки тій особі, яка вказана в документах, якими ідентифікується тварина.

Який розмір дотації та порядок виплати?

Виплати за народжених телят в одному господарстві будуть виплачуватися тричі на рік до досягнення 13-місячного віку теляти. Їх розмір залежатиме від досягнення певного віку тварини. Зокрема, від народження до 5 місяців – 300 грн. за голову, від 6 до 9 місяців – 700 грн. і від 9 до 13 – 1500 грн. Загальна сума за утримання однієї тварини не може перевищувати 2 500 грн.

Куди подавати документи?

Документи для отримання дотації на молодняк прийматимуться за місцем, де розташоване господарство, тобто сільськими, селищними, міськими радами або органами управління об’єднаних громад. Вони ж впродовж п’яти днів направлятимуть відповідну інформацію до Департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації. Розподіл бюджетних коштів між їх розпорядниками нижчого рівня Мінагрополітики затверджує на підставі отриманих з регіонів заявок.

Документи і строки їх подання

Щоб отримати дотацію, власник має подати до місцевого органу самоврядування копії паспортів телят, а в разі утримання 10 і більше голів молодняка – витяг з Єдиного державного реєстру тварин; копію паспорта громадянина України; копію довідки або договору про відкриття рахунку в банку та документа, що засвідчує реєстрацію у Державному реєстрі фізичних осіб – платників подітків.

До речі, отримати дотацію на молодняк зможуть лише ті власники, чия худоба ідентифікована. Таким чином, перш ніж подавати документи на виплату, необхідно провести ідентифікацію і реєстрацію теляти, народженого у господарстві або придбаного. Для проведення ідентифікації та реєстрації великої рогатої худоби необхідно звертатися до відповідальних спеціалістів районних державних лікарень ветеринарної медицини.

Заявки на отримання дотації приймаються до 1 травня, до 1 вересня і до 1 грудня поточного року в порядку черговості їх надходження.

Дотація надається за кожня 4 повні місяці утримання телят:

– віком від 4 місяця 1 день  до 8 місяців – 300 грн.,

– від 8 місяців 1 день до 12 місяців – 1 000 грн.,

– від 12 місяців 1 день до 12 місяців 29 днів (до 13-місячного віку) – 1 500 грн.