Відповідь на відкритий лист міському голові Миколі Різаку «Надежду» оставили без земли…»

Ряд мешканців Таврійська – Л.С. Горбань, А.К. Литвинов, Т.В. Свободченко, А. Манзул, А. Яковлева, В. Кузьмин – через Новокаховську газету «Новости деловые Сити» (№ 6 від 2 травня 2018 року) звернулись з відкритим листом до міського голови Таврійська стосовно садівничого товариства «Надія Таврійська».

Справа в тому, що в «Надії Таврійська» існує конфлікт між правлінням та членами товариства. Як пишуть «Новости деловые Сити», там вишли із ладу чотири насоси для поливу. Звісно, для власників ділянок це катастрофа.

Однак, комусь з них – без всякої на то підстави – спало на думку пов’язати перегорівші насоси з недавнім рішенням Таврійської міської ради № 372 30-ї сесії від 12 квітня цього року, яким припинено дію Державного акту на право постійного користування земельною ділянкою сільгоспризначення (серія 1-ХGN0013272, зареєстрований в книзі записів державних актів на право користування  землею за № 12 від 21.11.1999 року), яка була відведена садівничому товариству «Надія Таврійська».

«Таврийский исполком принял необоснованное решение, чем поставил 650 членов товарищества  в тяжелое положение, – пишут с обращении вышеуказанные граждане. – Мы, члены садово-огородного товарищества «Надежда», усматриваем в принятом решении фактическую ликвидацию нашего садового товарищества».

Або шановні члени товариства все переплутали, або їх хтось навмисно вводить в оману. Почнем з того, що Таврійський виконком не приймав ніякого рішення стосовно «Надії Таврійської», тому що це відноситься до компетенції міської ради.

Щож стосується скасування Державного акту на право постійного користування земельною ділянкою товариства, то це вимоги чинного законодавства. В зв’язку із змінами до Земельного Кодексу України право постійного користування земельними ділянками відтепер переводиться в категорію права власності.

Рано чи пізно, всі члени садівничих товариств, в тому числі «Надії Таврійської», приватизують свої ділянки. Тому Державні акти на право постійного користування землею стануть не потрібні, якщо буде Витяг з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно про реєстрацію права власності.

При цьому, не має ніяких підстав хвилюватися тим, хто ще не оформив право власності на свою землю. Їх ділянки, як і до цього, залишаються в користуванні, і ніхто не має права їх відібрати, як стверджують ті, що звертаються до міського голови Таврійська. Да і ніхто такого наміру не має.

Проблеми, які виникли в «Надії Таврійській», не мають нічого спільного з дійсним станом земельних відношень. Збурення, які намагаються здійняти окремі члени садівничого товариства, ніяк не сприяє їх вирішенню. Тим більше, не допоможе навести порядок перекриття траси, як погрожують в своєму листі члени товариства. Мова ультиматуму мало дієва там, де повинні говорити сенс і бажання дійсного вирішення проблеми в правовому полі. А плітки так і залишаться плітками.