Святкування Дня Перемоги в Таврійську

73-й рік як на нашу землю прийшов мир і спокій. До віку будемо пам’ятати, кому ми завдячні за мирне небо, безтурботний, щасливий  дитячий сміх, спокійне життя мільйонів людей – ВЕТЕРАНАМ ДРУГОЇ СВІТОВОЇ ВІЙНИ.

9 травня – це їх свято, яке любить, без перебільшення, весь український народ. Люблять і завжди з особливою ретельністю готуються до нього жителі Таврійська. За традицією покласти квіти і віддати шану героям Великої Вітчизняної війни, привітати ветеранів, трудівників тилу, дітей війни, партизанів мешканці прийшли до пам’ятника Солдату в селі Плодовому, меморіалів Слави у парку «Східний» та на вулиці 40 років Перемоги.

Урочистості почались о 9.00 з мітингів в мікрорайоні Східний та в селі Плодове.

Зібравшихся біля пам’ятника Солдату на Плодовому привітали заступник міського голови Таврійська Леонід Марчук, протоієрей Новокаховського Свято-Андрієвського храму отець Андрій, головний агроном дослідного господарства «Новокаховське» Олександр Мараховський. Після них з літературно-музичною композицією на тему війни виступили діти села – читачі бібліотеки Плодового, яких організувала бібліотекар Любов Іванівна Куліда.

«Велична пам’ять перемоги», – саме такими словами розпочали мітинг, приурочений 73-річниці з Дня Перемоги у Другій світовій війні,  біля пам’ятника «Вічної Слави» на території парку «Східний».

Ведучі – учениці 10-А Таврійської школи № 7  Олександра  Гузій та Анастасія Максимчук проникними, хвилюючими словами старались донести до присутніх  священні  слова пам’яті про героїв, що полягли на фронтах  світової війни, та поваги і пошани до ветеранів, які здобували Перемогу в боротьбі з фашизмом.

«Скільки б років не відділяло нас від того довгожданого та незабутнього травня, – сказав в своєму виступі Андрій  Хахалев,  секретар Таврійської міської ради, – але й сьогодні цей день – хвилюючий  символ героїзму і безприкладної мужності народу, що відстояв мир на землі».

Як естафета поколінь, яким довелося зі зброєю в руках захищати свою Вітчизну, звучав виступ учасника АТО на Сході України Леоніда Кондрацького. За його словами, в наші  дні у захисників України вистачить мужності і відваги відстояти рубежі рідної землі від  посягань загарбників.

Щиру молитву за загиблими воїнами у тій страшній і великій війні прочитав настоятель храму Пророка Іллі протоієрей отець Миколай Щуцький.

В парку звучали пісні воєнних років, линули незабутні мелодії попередніх поколінь, декламувалися вірші. Учні 6-А класу (класний керівник Наталія Копил) зворушили ветеранів щирим і запальним танцем.

Далі всі бажаючі поклали до підніжжя пам’ятника вінки та квіти.

В 9.45 почалась пам’ятна хода по вулиці 40 років Перемоги. В одній колоні з ветеранами, учасниками трудового фронту, дітьми війни йшли міський голова Микола Різак, секретар міської ради Андрій Хахалєв, заступник міського голови Леонід Марчук, голова Таврійської ради ветеранів Надія Чабан, депутати міської ради, мешканці міста.

Зважаючи на поважний вік та на стан здоров’я старше покоління, що пережило війну, з Плодового та мікрорайону Східний до монумента Слави спеціальними рейсами доставили автобусами. Слід сказати, що автобуси були надані міськими підприємствами – вагонним депо (керівник Андрій Молчан), КХП (Олександр Чередніченко) та управлінням Північно-Кримського каналу (начальник Сергій Шевченко).

Рівно о 10.00 біля монументу Слави розпочався мітинг-реквієм. Головними учасниками урочистої частини мітингу були учні Таврійської школи № 5.

«9 травня – особливий день, навіки закарбований у пам’яті українського народу. В цей день ми згадуємо подвиг наших дідів, бабусь та рідних, які віддали своє життя у боротьбі за вільне та щасливе життя нас – своїх нащадків», – звертались діти до ветеранів. «Це свято не затьмариться в віках. В цей день нестимуть люди завжди квіти. Не обміліє пам’яті ріка – в серцях нащадків буде вічно жити!», – лунали строки віршів, які ветеранам читали школярі.

Від імені підростаючого покоління українців діти говорили ветеранам щирі слова подяки за їх подвиг та подарували всім, хто пройшов через страшні воєнні роки, квіти.

З теплими словами вдячності до ветеранів звернувся міський голова Микола Різак. «В цьому святі – вистраждана біль і велич нашого народу, мужність і героїзм Солдата-Визволителя, сльози втрат і радість зустрічей, щастя і надії на мирне життя. Для нас не має більш світлого свята, чим День Перемоги – торжества народного духу та єдності», – сказав Микола Іванович.

Після урочистої частини святкування продовжилось на площі перед міським Будинком культури великою концертною програмою. Поруч була організована Стіна пам’яті, на якій учбові, дошкільні заклади Таврійська, школа-інтернат представили зібрані ними матеріали про війну, ветеранів-фронтовиків міста, своїх рідних, які воювали або загинули на війні. Символічним видалась виставка Таврійської школи-інтерната з її цікавим експонатом – блакитним глобусом. Можливо, сввтворюючи його, діти мали на меті щось своє, але зі сторони він здавався наче з крихкого христалю. Такий же вразливий, як і наша планета Земля.

Тим часом в окремому наметі на ветеранів чекала солдатська каша і «фронтові 100 грамів».

Тут же, поруч, стояла польова солдатської кухня з солдатською кашею. Микола Корман, депутат міської ради і директор міського ринку, з помічницями Вікторією Худченко и Жанною Решетняк, спеціалістами Таврійського місквиконкому, щедро роздавав порції каші з м’ясом, за якою вистроїлась ціла черга.

До трьох годин дня на сцені перед міським Будинком культури для ветеранів та всіх мешканців Таврійська співали і танцювали міські артисти. Тільки 35 номерів підготував власне Будинок культури. І це ще не все – перед глядачами виступали вихованці дитячої школи мистецтв, учні міських шкіл.

    

Поки йшов концерт, на стадіоні школи № 5 шкільні футбольні команди розіграли турнір на Кубок з нагоди Дня Перемоги. З рахунком 2х1 перемогла команда школи № 7. Разом з головною нагородою – Кубком – секретар міської ради Андрій Хахалєв вручив переможцям м’яч і грамоту міського голови. Втім, цього дня, як кажуть, перемогла дружба – футболісти з п’ятої школи також отримали в якості заохочування м’яч і грамоту міського голови.