Юні музеєзнавці Таврійська відвідали Марію Григорівну Мезенцеву, колишнього в’язня німецького концтабору

В День Пам’яті та примирення учасники гуртка  юних  музеєзнавців  відвідали  Марію Григорівну Мезенцеву, якій довелося  винести всі  тяготи німецького концтабору Брайтенау біля  міста  Кассель.

Колишня  бранка  розповіла  гуртківцям як  її  та мільйони  українських  хлопців і дівчат окупанти під час облав  хапали і  відправляли на каторгу до Німеччини.

Концтабір Брайтенау був пересильною базою. Тут сортували  бранців: молодь єврейської   національності зразу  відправляли  до  газових  камер таборів смерті, а фізично  дужих  хлопців і дівчат – слов’ян направляли на  каторжні роботи  на німецькі  військові  заводи. Робота була  дуже  важкою, а годували погано. В’язні  втрачали 15-20 кг ваги за місяць. Знесилених і виснажених  розстрілювали, а зі Сходу  привозили інших. І сьогодні, згадуючи знущання та приниження, що довелось пережити  в німецькому концтаборі, літня жінка не може  втримати сліз.

Розчулені  її розповіддю, діти по-іншому  почали  розуміти  події  73-х річної  давнини, що відбувались під час ІІ світової війни.

Дівчата з цікавістю розглядали старі світлини, незвичайні іграшки, якими гралися діти і онуки Марії Григорівни. Вони немов перенеслися у 50–60-ті роки ХХ століття.

Діти вирішили допомагати літній жінці по господарству, і пообіцяли навести лад на зарослому травою подвір’ї. Жінка була розчулена і подарувала музею міста чайник, який вони з чоловіком привезли з німецького полону.

Гуртківці привітали Марію Григорівну квітами, пригостили смачними тістечками. Під час прощання вони дали слово навідуватися до неї частіше, повідомила Наталя Малинова, директор музею історії міста Таврійськ.