Таврійськ відвідав депутат Верховної Ради України Іван Вінник

В суботу, 2 червня, в міському Будинку культури відбулась зустріч депутата Верховної Ради України Івана Вінника з мешканцями Таврійська.

На зустріч прийшли представники трудових колективів міста, працівники комунальних підприємств, педагоги, вихователі дошкільних закладів, медичні працівники, представники місцевої влади, пенсіонери та просто небайдужі громадяни міста.

Розкута, невимушена обстановка в залі налаштовувала до такої ж відвертої розмови. Без формальної передмови Іван Вінник почав з нагальних проблем Таврійська, про які, як виявилось, він дуже добре обізнаний. Депутат почав з того, що в громади міста є реальна можливість створити самостійну об’єднану територіальну громаду, і використовувати вільний ліміт місцевого бюджету в тому напрямку, як вважає за потрібне громада.

– Фактично, всі проекти, які ми забезпечували за рахунок державного бюджету, ви отримаєте можливість фінансувати самостійно, коли податок на доходи фізичних осіб, який зараз перераховується в інші бюджети, буде залишатися в місті Таврійськ, – сказав народний депутат. – Тому пріоритетною задачею, не єдиною, але пріоритетною, на мій погляд, тому що вона найбільш коштовна – ціна питання 15 млн. грн. податків на рік, які будуть залишатися в бюджеті Таврійська, являється створення ОТГ. Я вважаю, що ми зможемо забезпечити проведення виборів об’єднаної територіальної громади міста Таврійськ і інших суб’єктів, які забажають приєднатися до вас.

Як далі розповів Іван Юлійович, «є очікування того, не зважаючи на суттєвий спротив на різних рівнях, що вибори вашої ОТГ відбудуться вже цього року 28 жовтня. Як тільки вони відбудуться, відповідно наступний бюджетний рік ваша громада буде мати можливість самостійно визначитися , куди спрямувати свій бюджет.

Це, що стосується пріоритетного завдання. Наступним по важливості для міста є питання відновлення залізничної лікарні. Зараз вона знаходиться вже в комунальній власності міста, і на її базі треба створити належний центр надання медичної допомоги. В попередній свій приїзд я ознайомився з проблематикою, тому по результатам виготовлення проекту реконструкції ми зможемо ставити перед Кабінетом Міністрів України питання про виділення субвенції з державного бюджету  на реконструкцію цього медичного закладу.

Я очікую, що впродовж 2-х років ми зможемо виділити достатньо належне фінансування. Частину фінансування ми розраховуємо забезпечити на кінець цього року. Частина буде надана в наступному році, як ми робили по іншим проектам».

Спілкування депутата з таврійчанами продовжувалось впродовж двох годин. Івану Віннику задавали питання стосовно проблеми побутових відходів та екології міста, кредитів для ОСМД, підвищення пенсії та пільгових перевезень, підвищення тарифу на газ, створення пляжної зони відпочинку, медичної реформи та реформи освіти. При цьому розмова була конструктивна і змістовна – таврійчани ставили гострі и болючі питання і уважно слухали відповіді, нікого не перебиваючи і не перекрикуючи.

– В Таврійську живуть дуже обізнані і освідченні люди, – звернувся до залу депутат. – Це і зрозуміло, тому що тут працюють потужні підприємства, які потребують висококваліфікованих кадрів, з освітою. Тому стільки небайдужих громадян до життя свого міста, які спроможні вирішити будь-які проблеми, а ми вам завжди допоможемо.