Амброзія – агресивна рослина-алерген

Відділ комунального господарства Таврійського місквиконкому звертає увагу мешканців міста, що розпочинається сезон амброзії полинолистої.

Незважаючи на солодкозвучну назву, вона відноситься до категорії агресивних рослин і є карантинним бур’яном. Мало того, що амброзія полинолиста приносить збитки сільському господарству, вона являється сильним алергеном, який приводить до задухи людини.

Амброзія политнолиста – яра рослина, вона викидає до 100 тис. насінин, тому боротися з нею потрібно до початку цвітіння та утворення насіння. Коріння амброзії политнолистої в глибину можуть сягати до 40 метрів, всисна сила поживних речовин та води з грунту в три рази вища, ніж у кукурудзи та в два рази вища, ніж у пшениці та ячменю.

В місцях широкого розповсюдження амброзії в період її цвітіння спостерігаються епідемічні захворювання населення на полліноз. Захворювання проходить у вигляді різко вираженого алергійного риніту, кон’юнктивіту, важкої бронхіальної астми, мігрені, кропивниці, хвороба також супроводжується різким знесиленням. Лікування алергії, спричиненої пилком амброзії, тривале й важке.

З метою знищення, локалізації та ліквідації амброзії полинолистої та інших бур’янів просимо звернути увагу на присадибні ділянки, прилеглі території та закріплені за підприємствами, установами. В разі появи цієї карантинної рослини необхідно негайно її знищити.