З 2019 року субсидії на оплату житлово-комунальних послуг населення буде отримувати у готівковій формі

Як розповів депутат Верховної Ради України Іван Вінник на зустрічі з виборцями, яка відбулась в Таврійському Будинку культури цього місяця, при формувані державного бюджету на наступний рік народні депутати мають намір ставити питання, щоб населення нашої держави, якому Конституція України гарантує соціальний захист, допомогу на оплату житлово-комунальних послуг отримувало персоніфіковано і безпосередньо на карткові рахунки, в тому числі субсидії та пільги на проїзд в громадському транспорті.

– Зараз субсидії отримують підприємства, які надають відповідні послуги, – роз’яснював Іван Вінник. – Це не спонукає людей заощаджувати тепло, газ, електроенергію або воду, економно використовувати енергоресурси. Коли громадянин отримає фізичні кошти, він почне думати, на чому можна заощадити. Тоді кількість зекономлених енергоресурсів буде прямо впливати на ту суму допомоги (субсидії), яку людина зможе залишити собі, або розпорядитися на свій розсуд.

Тобто, потрібно забезпечити адресність допомоги. Наприклад, надавати допомогу на проїзд в громадському транспорті не автоперевізнику у вигляді відшкодування пільг, а конкретному пенсионеру, інваліду, сироті і так далі. Зараз, за словами депутата, уряд має намір персоніфікувати всіх, хто потребує пільги. Правда, ті кошти будуть розраховані всього на певну кількість поїздок на місяць.

Відповідаючи на запитання з залу про підвищення тарифу на природний газ, Іван Віннник пояснив наступне.

– Україна споживає біля 30 млрд. кубічних метрів природнього газу на рік. З них 20 млрд. куб. м – власного видобудку і 10 млрд. куб. м, які ми купуємо на зовнішніх ринках. Сьогодні ціна на газ для населення зафіксована на рівні 7 000 грн. за тисячу кубічних метрів, реальна ціна вартості газу для комерційних структур, включно з комунальними, знаходиться на рівні 11 000 грн. за тисячу кубів. Зараз Верховна Рада розглядає низку законів, де зобов’яже «облгази», які перебувають в приватній власності, звітувати персоніфіковано по споживачам. Тоді НАК Нафтогаз буде знати, скільки в нього підключено до газу громадян і скільки комерційних структур. Ми сподіваємось, що до кінця року це буде зроблено. Тоді ми – депутати Верховної Ради – зможемо ставити питання, що громадяни України мають право на пільгову ціну на газ. А комерційні структури, для яких головне – це отримати прибуток, нехай купують газ за ринковою ціною.