Театральна студія «Акцент» Таврійського Будинку культури зайняла перше місце на Всеукраїнському фестивалі театрального мистецтва

Юні артисти театральної студії «Акцент» Таврійського Будинку культури минулого тижня виступали на ХХІІІ Всеукраїнському фестивалі театрального мистецтва «Від Гіпаніса до Борисфена», який проходив з 23 червня по 3 липня в місті Очаків. Про це розповіла Зоя Штефан, директор Таврійського Будинку культури, на апаратній нараді в Таврійському міськвиконкомі 2 липня.

На фестиваль вони привезли свою останню роботу – виставу «Мама, папа, я – щаслива сім’я?», яку журі відзначило першим місцем.

«Від Гіпаніса до Борисфена» – від Південного Буга до Дніпра. Саме таку назву має Всеукраїнський фестиваль театрального мистецтва, який цього року місто Очаків проводив в 23-й раз. До санаторію «Борисфен», на базі якого проводився фестиваль, з’їхались 32 театральних колективи з 19 областей України. Студія «Акцент» з Таврійська була єдиним театральним колективом, який представляв Херсонську область.

Щорічно в червні на узбережжя Чорного моря приїздять кращі творчі колективи та актори-аматори з усієї України і дарують шанувальникам театрального мистецтва найцікавіші та найсміливіші молодіжні творчі проекти, есперименти та нові версії класичних творів, казки і мюзикли.

Учасниками фестивалю були як відомі театральні колективи, так і молоді таланти, які здатні вразити глядача своїм мистецтвом. Всі творчі роботи ретельно переглядали авторитетні фахівці оргкомітету фестивалю, директором якого була Н.А. Баштова, заслужена артистка України.  

В конкурсній програмі брали участь переможці обласних і регіональних фестивалів, студентські театри профільних навчальних закладів. Від кожної області запрошувалось не більше 5-ти колективів. При цьому вік учасників не обмежувався. Тетральна студія «Акцент» як раз цієї весни стала лауреатом гран-прі – головної нагороди обласного конкурсу «Театральна весна Херсонщини–2018», до якого художній керівник колективу Олександр Голубєв поставив виставу «Мама, папа, я – щаслива сім’я?».

Свої роботи демонстрували дорослі театральні колективи, «народні» театри і без звання, дитячі театральні колективи, студії і театри – як «зразкові», так і без звання, студентські колективи, студії навчальних закладів культури та мистецтв, молодіжні театри.

Вони презентували одну виставу або закінчений уривок. Зокрема, дорослі театральні колективи представляли виставу родинно-побутового спрямування, а дитячі – виставу довільної тематики.

За словами Зої Штефан, журі фестивалю все допитувалися у художнього керівника студії «Акцент» і режисера спектаклю «Мама, папа, я – щаслива сім’я?» Олександра Голубєва, чи дійсно він є постановником вистави, настільки їх вразив професійний рівень режисерських рішень та гри юних артистів з Таврійська – Дмитра Лемешко, Дар’ї Ворожищевої, Аліни Бучко, Марини Скрипник.