Показники питної води в Таврійську контролюються на кожному етапі

За даними останнього щомісячного дослідження питної води в Таврійську, проби якої було відібрано 26 червня, показники відповідають гігієнічним вимогам до питної води, призначеної для споживання людиною (ДСанПіН 2.2.4.171.10).

Контроль ведеться на всіх етапах, починаючи від підйому зі свердловин, і безпосередньо в розподільній водопровідній мережі.

Як повідомила інженер з експлуатації комунального підприємства «Таврійський водоканал» Ольга Склярова, в червні Новокаховський міський відділ ДУ «Херсонський обласний лабораторний центр МОЗ України» відібрав проби на шести об’єктах міста Таврійськ – в школах № 5 і № 7, міських дитсадках, в Таврійському навчально-реабілітаційному центрі, в магазині та гуртожитку села Плодового, а також з артезіанської свердловини 19-82 в парку мікрорайону Східний.

Зокрема, за результатами аналізу органолептичних та хіміко-фізичних показників запах, присмак, мутність та залишки хлору в воді відсутні. Кольоровість води становить 6,7 балів, а кислотно-лужний баланс (РН) відповідає оптимальній нормі – 8,0.

Що стосується нитратів, нитритів, то їх місткість складає – нитритів 0,01 мг/дм куб, нитратів – 4,6 мг/дм куб при допустимих нормах для свердловин відповідно 3,3 мг/дм куб і 50 мг/дм куб.

Загальна жорсткість води  склала 4,8 мг-екв/дм куб, сухий остаток – 335 мг/дм куб при допустимих 1000 (1500) мг/дм куб.

За словами Ольги Склярової, кожна свердловина перевіряється на санітарно-хімічні показники безпеки та якості питної води раз на рік. Відповідно, на балансі Таврійського водоканалу числиться 10 свердловин, з яких постійно в роботі половина.