Відбулась зустріч таврійчан з керівником Новокаховського міжрайонного управління ПАТ «Херсонгаз»

В середу, 11 липня, відбулась зустріч мешканців Таврійська з Юрієм Ланчуговим, керівником Новокаховського міжрайонного управління ПАТ «Херсонгаз». Цей підрозділ «Херсонгазу» виконує в місті весь комплекс робіт з технічного обслуговування систем газопостачання.

Приводом для зустрічі стало звернення групи мешканців багатоквартирних будинків вул. Крушельницької до міського голови Таврійська Миколи Різака. На особистому прийомі вони заявили Миколі Івановичу, що не згодні додатково платити комунальному підприємству «Таврійське ЖЕУ» за експлуатацію газорозподільної системи в будинках.

Зважаючи на те, що міська влада не має повноважень вплинути на ситуацію, яка склалася на ринку постачання природного газу та обслуговування газорозподільних мереж, міський голова запросив дати пояснення фахівця цієї галузі.

Болюче питання зібрало в Таврійському міському Будинку культури старших по багатоквартирним будинкам, голів ОСББ та чимало мешканців багатоповерхівок, які обслуговує управитель – комунальне підприємство «Таврійське ЖЕУ». Як з’ясувалося, люди не розуміють, за що і чому вони повинні додатково сплачувати ЖЕУ, і чому у кожного будинку різний тариф. Необізнаність, коли кожен трактує ситуацію, виходячи з того, хто як зрозумів, породило в місті слухи та плітки.

На думку міського голови, внести ясність та розрядити обстановку здатен тільки фахівець. На цьому і зауважив Микола Іванович, представляючи присутнім в залі керівника Новокаховського міжрайонного управління ПАТ «Херсонгаз» Юрія Ланчугова. Тому що непорозуміння і зрив сплати газовикам загрожує місту повним відключенням від газопостачання, чого міський голова, як очільник міста, допустити не може.

– Відповідно до Кодексу розподільних систем (Постанова НКРЕКП від 30.09.2015 р. № 2494), встановлена межа балансової належності зовнішньої розподільної і внутрішньобудинкової мереж газопостачання, – пояснив Юрій Миколайович. –  Перш ніж газ буде використаний газовим обладнанням будинку, він проходить через зовнішню розподільну і внутрішньобудинкову мережу газопроводів. Лінією розмежування балансової належності та експлуатаційної відповідальності цих мереж являється запірна засувка, яка відключає будинок від зовнішніх газорозподільних мереж.

Розподільні газопроводи, що розташовані до засувки, є в користуванні або власності газорозподільного підприємства, в даному випадку у Новокаховського міжрайонного управління ПАТ «Херсонгаз». А газопроводи і обладнання за нею – є спільним майном власників внутрішньобудинкових систем газопостачання (побутових споживачів, співвласників будинку, балансоутримувачів, управителів).

Власники внутрішньобудинкових систем відповідають за їх експлуатацію та стан. Або укладають договір із суб’єктом господарювання, який має дозвіл на виконання таких робіт.

Зрозуміло, що на даний момент такий дозвіл має тільки оператор газорозподільних систем. А саме, Новокаховське міжрайонне управління ПАТ «Херсонгаз», яке уклало з КП «ЖЕУ» відповідні акти розмежування балансової належності та угоду на обслуговування внутрішньобудинкових систем, так як має відповідну ліцензію.

В разі необхідності, сказав Юрій Ланчугов, він запропонував поспілкуватися з кожним окремона особистому прийомі. Він продиктував присутнім номер свого мобільного телефону, щоб продемонструвати відкритість «Херсонгазу» для спілкування зі споживачами газу.

Як роз’яснив далі начальник КП «Таврійське ЖЕУ» Олександр Главацький, в квітні цього року на засіданні Таврійського виконкому було пролонговано договір з ЖЕУ про надання послуг з управління будинком, спорудою, житловим комплексом або комплексом будинків і споруд. Слід сказати, що в управлінні у ЖЕУ знаходяться 107 багатоквартирних будинків Таврійська.

Одним з пунктів відповідного рішення виконком погодив «Таврійському ЖЕУ» запропоновану управителем нову ціну на послуги з управління багатоквартирними будинками, яка містить тепер дві складові – тариф по утриманню будинків та прибудинкових територій та за експлуатацію газорозподільної системи у будинках, відповідно до договору з ПАТ «Херсонгаз» про передачу газорозподільних систем в багатоквартирних будинках в управління КП «Таврійське ЖЕУ».

Відповідно до угоди Новокаховського міжрайонного управління ПАТ «Херсонгаз» з «Таврійським ЖЕУ»,  комунальне підприємство повинно сплатити за обслуговування внутрішньобудинкових мереж газопроводів житлових будинків Таврійська майже 70 тис. грн.

Діяти нові тарифи почали з 1 червня цього року, про що населення міста було завчасно проінформовано на офіційному сайті Таврійська та безпосередньо оголошеннями ЖЕУ. Зокрема, на цю тему на офіційному сайті розташовано чотири публікації. Крім того, в розділі «Публічна інформація» офіційного сайту міста висвітлено всі рішення міськвиконкому та міської ради з цього приводу.