Останньої неділі липня відзначається професійне свято – День працівників торгівлі

Сьогодні, коли вже давно не має державної торгівлі, і ЇЇ місце зайняли приватні підприємці, День працівників торгівлі без перебільшення можна назвати самим поширеним. Тому що, відкриваючи власну справу, більшість підприємців обирають саме торгівлю.

Проте, як і будь яка справа, торгівля потребує дуже багато уваги, і не завжди «дається» своєму господарю.

– В торгівлі требу мати кураж, азарт, інакше успіху не доб’єшся, – вважає Любов Рищіковець, управитель мережі магазинів «Маячок» в Таврійську ПП «Торі» (генеральний директор Вікторія Слобода).

Товарознавець за освітою, Любов Миколаївна, яка в торгівлі з 80-х років минулого століття – працювала в промисловому відділі Новокаховського ЦУМа, – знає, про що каже. Без хисту, з наскоку займатися торгівлею навіть ризиковано, можна прогоріти. Зате, каже фахівець, в наш час працювати цікавіше, чим в минулому. Більше простору та свободи для фантазії, нові технології, не кажучи вже про різноманітність асортименту.

В Таврійську оптова база «Торі» має два продуктових магазина – по вул. Франко та вул. Каховській. Останній відкрився на початку цього року, де ПП «Торі» орендує приміщення колишнього магазину «Вікторія». Проте його власниця Олена Ісаєнко, яка держала магазин 15 років, залишила за собою невелику площу і продовжує тут працювати. Любов Рищіковець розказує, Олена Володимирівна настільки любить і знає свою справу, що у всьому допомагає працівникам магазину – де порадою, де сама бере і показує, як краще викласти товар, щоб покупцю одразу все було видно.

Сімейною справою в класичному її вигляді являється ще один об’єкт торгівлі Таврійська – магазин «Щедрий кум». Не дивлячись, що він розташований біля міського ринку, а поряд працюють ще декілька магазинів, це досить популярний торгівельний заклад. «Щедрий кум» – справжній домашній магазин, в який його власники Наталя та Олег Чачарські вкладають крім коштів, працьовиті руки і душу. Тому тут так затишно, красиво, і нічим не відрізняється від магазинів містечок з Польщі або десь з Нижньої Баварії.

– Тут все зроблено руками Олега, – розповідає Наталя Чачарська. – Я займаюсь бухгалтерією, поставками, слідкує за товаром, якщо треба, виходжу в торгівельний зал і допомагаю продавцям. Син приходить допомагати. Головне в нашій справі, це покупець, щоб він вийшов з магазину задоволений. Слідкуємо, щоб товар поставлявся тільки свіжий і якісний. Краще обміняємо товар, але щоб людина знала, що її тут чекають і цінують, як покупця.

Треба сказати, що «Щедрий кум» – ціла дінастія. Разом з дітьми працює тато Наталії – Віктор Гапоненко, в минулому шеф-кухар ресторану. В магазині у нього своя, окрема «територія», де Віктор Дмитрович готує на замовлення смачні полуфабрикати з м’яса та морепродуктів. Французи все таки мають рацію, коли вважають, що кращі кухари – це чоловіки.

Будує свою Європу в Україні успішна жінка-підприємець Олена Лаврукович. Професійний економіст, в торгівлі вона з 1997 року. За цей час було все – починала з нуля, потім була пожежа, коли все згоріло і прийшлось знову починати з початку. Сьогодні її магазин «Повний кошик» є взірцем успіху та ставлення до людей, які кожний день роблять тут покупки.

– Я люблю свою справу, свій магазин. Зранку з задоволенням іду на роботу, з задоволенням зустрічаю наших покупців, – відповіла Олена Вікторовна на запитання, як вона оцінює свою справу. – Наша земля – найкраща в світі. Треба любити її, людей, і тут створювати умови, як в Європі. Я хочу жити і працювати в себе дома, на своїй землі. Були труднощі, горів магазин, але піднімалась і йшла далі. Ніхто за нас не побудує собі щасливе життя. Поклалили, наприклад, біля магазину плитку, загородили симпатичним парканом, дивишся, інші магазини почали підтягуватися. Хай намагаються зробити навіть краще, чим в сусіда, це добре, тому що тоді буде порядок.

Розарій біля входу, кований паркан та оздоблення магазину, затишний та зручний торгівельний зал, де все продумано до дрібниць, усміхнені продавці, все наводить на думку, що тут працюють щасливі люди, які щиро діляться своїм теплом та любов’ю, і до яких хочеться приходити знову і знову.

Наведені три магазина – це тільки окремі приклади успіху з майже півсотні торгівельних об’єктів, які працюють на території Таврійської міської ради. Проте всі вони заслуговують пошани та подяки від мешканців міста. Це і магазин «Като» Сергія і Наталії Черкасових, мінімаркет Наталії Якіменко, магазин в селі Плодовому Олени Струмило. А також підприємці роздрібної торгівлі, які працюють на міському ринку. Всіх вітаємо з професійним святом, зичимо щастя і процвітання.