Влада для людей – два погляди зі сторони

Для дітвори Таврійська тиждень почався з приємної події. В понеділок працівники комунального підприємства «Таврійське ЖЕУ» встановили в парку в Східному мікрорайоні в добавок до існуючих тут дитячих майданчиків та гойдалок ще дві нові каруселі.

Не встигли комунальники закінчити роботу, як дітвора окупувала нові атракціони. Зрозуміло, що радості дітвори не було меж – парк для них є своєрідним розважальним центром. Сюди приводять дітей не тільки зі Східного, але із мікрорайонів БМУ та залізничної станції. Під час літньої спеки тут приємно відпочити під тінью молодих дерев, погратися в пісочниці або на дитячому майданчику, погойдатися на гойдальках, пограти в шахи в спеціально встановленому павільйоні. Міська влада кожного разу добавляє до уже існуючих розваг щось нове, щоб діти не тільки бігали на природі, але проводили час з користю для себе.

В планах міського голови Миколи Різака поступово перевести цей парк в статус міського парку культури та відпочинку. Всі передумови для цього є – виросли молоді дерева, висаджені працівниками міськвиконкому, які продовжують до цього часу їх доглядати та поливати. Єдине, чого бракує, так це дійсно культури поведінки.

Прикро, але приклади безкультур’я, якби не сказати вандалізму, стають дедалі відчутними. Особливо це помітно на фоні зусиль міської влади зробити місто чистим та доглянутим, з зеленими надсадженнями та квітниками. Тільки самі керівники комунальних підприємств знають, наскільки в «їжакових рукавицях» їх держить міський голова, кожного дня контролюючи вивезення побутових відходів, покос трави по місту, ліквідацію стихійних звалищ, які створюють самі ж мешканці міста.

Натомість, з наполегливістю, достойною кращого застосування, окремі особи то поламають дерева в парку, то зрубають молоді сосенки на продажу під новий рік, то вивезуть з приватної садиби непотріб під майданчик збору відходів біля багатоповерхівки. Останнім прикладом вандалізму є зупинка громадського транспорту напроти заводу «ПетроНік», де цими вихідними розбили та виламали частину задньої стіни. Хто, і головне – для чого це зробив? Адже тут чекають на автобус маса мешканців мікрорайону, яким тепер ніде буде сховатися, а ні зараз від сонця, а ні в негоду від дощу чи снігу. Саме прикре  – на 100 відсотків, що вандали трощили зупинку на очах свідків цього «видовища», і ніхто не зупинив їх.

Звичайно, порядних людей в нашому місті більшість. Проте протилежна частина, яка здатна тільки на те, щоб руйнувати, нищити, більш активна, якби не сказати, агресивна. Від неробства такі громадяни не знають, куди себе подіти, да і робити нічого не хочуть, а безкарність породжує вседозволеність. Хто з них сьогодні співає:

Я не хочу судьбу иную,
Мне ни на что не променять
Ту заводскую проходную,
Что в люди вывела меня

або дивиться фільми про людей-трудівників, які люблять працювати на своїй землі, це вже не кажучи про читання книг? Тим більше, що таких «заводських прохідних» в Таврійську достатньо. І там трудовий колектив дійсно здатен вивести в люди кожного, було тільки бажання трудитися.

Да і брати приклад, як треба відноситися до свого міста, будинку, двору, в Таврійську є з кого. В так званому чорнобильському будинку – ОСББ «ЖЕК Франко 1а» (голова Анатолій Івченко) мешкає сім’я похилого віку Сокуренко, яка зовсім недавно переїхала сюди з міста Арциз Одеської області. На те, який благоустрій навела під своїм балконом 80-річна Марія Степанівна, треба водити екскурсії. І не з приводу якогось новомодного ландшафтного дизайну, а як приклад небайдужої людини. Під своїми вікнами, там, де була недоглянута територія, вона власноруч – і це в 80 з гаком років – сапкою взрихлила землю, вибрала все каміння і насаджала петуній, чорнобривців та мальв, поливала їх в посуху. Вдавалось би, нічого особливого, але цей куточок одразу «заграв» різноманітними барвами нарівні з благоустроєм всередині двору цього будинку. Голова СМББ Анатолій Івченко навіть пообіцяв щось придумати, і загородити квітник невеличким парканчиком, щоб не пропав труд 80-річної жінки, яка, доречі, все життя відпрацювала музичним керівником в дитсадку.