З Днем народження, музеє

На початку вересня  2017 року завдяки  зусиллям Таврійської  громади  на  чолі з  міським  головою Миколою Різаком гостинно  відчинив двері музей історії міста Таврійськ. Сьогодні  на початку вересня 2018 року  установа  святкує  свій перший  День  народження.

За рік музей став осередком історичної пам’яті міста, місцем  зустрічі поколінь, проведення державних і міських заходів.

За цей час музей відвідали депутати Таврійської міської  ради, вчителі і учні міських шкіл №5 та №7, вихованці і колективи  дитячих  садочків  «Джерельце»  і  «Дзвіночок», викладачі і вихованці Дитячої школи мистецтв.

Музей став місцем зустрічі ветеранів і працівників провідних  підприємств міста. Так в тісному та теплому колі друзів зустрілися ветерани і працівники  різних поколінь залізничної  станції «Каховка».

Вперше за  багато років відбулись  зустрічі  ветеранів і працівників  залізничної  лікарні, членів нинішнього колективу  та ветеранів Річкового порту на чолі з директором Тетяною Філь.

Відбувся захід, присвячений будівництву Північно-Кримського каналу, на який були запрошені ветерани і працівники (УПКК).

Слова вдячності та враження від музейних експозицій відвідувачі музею залишили в Книзі  відгуків.

Протягом року в музеї пройшли  урочисті заходи, присвячені пам’ятним датам і  важливим подіям, як державного, так і місцевого значення:  до початку Великої Вітчизняної  війни (22 червня 1941 року), визволення нашого краю від  німецько- нацистських  загарбників (2 листопада 1943 року), до Дня   захисника Вітчизни (14 жовтня), Дня Збройних сил України (6 грудня) за участю  учнів таврійських шкіл, ветеранів Великої Вітчизняної  війни 1941-45 років та ветеранів і  учасників сучасної війни  в зоні АТО і ООС( операції об’єднаних  сил).  Ці обпалені  війною  воїни небагатослівні у своїх промовах, бо розуміють, що їх правда про війну може травмувати дитячу  психіку. Тільки очі стають вологими, коли згадують про бойових товаришів, яких втратили на полі бою. Вони приходять з подарунками  для музею – прапором, що просякнутий кров’ю і потом захисників України, осколками мін і снарядів, тубусами від РПГ.

3 березня 2018 року виповнилось  35 років м. Таврійську. До цієї  ювілейної дати на базі  музею було  проведено урочистий захід. На нього були  запрошені  ветерани Таврійського виконавчого  комітету, депутати Таврійської  міської ради різних  скликань.

До проведення заходів завжди  долучалися учасники гуртка «Школа юних музеєзнавців», що діє при музеї  на базі школи №7 під керівництвом вчителя історії цього навчального закладу  і директора музею Наталі Малинової.

В гуртку займаються учні різних класів – з 7-го по 11-й.      Самим активними  були  семикласниці Людмила та Марія Лісовські,  Марина Дорошенко, дев’ятикласники Юлія Дяглева, Кирило Козубський, Тетяна Нечай, випускники  Олексій Раскот і Оксана Кривіцька.

Сьогодні  музей  працює над розширенням експозицій і  будує плани на  майбутнє.

                                                                                                                                                                               Наталя Малинова, директор музею історії міста Таврійськ

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *