Комунальники вчасно ліквідували аварію

У вівторок, 10 вересня, працівники комунального підприємства «Таврійське ЖЕУ» ліквідували порив водопровідної труби, який стався напередодні ввечері в будинку по вул. Незалежності, 7.

Як розповіла майстер ЖЕУ Ольга Мальчикова, ввечері сантехнік підприємства перекрив будинку подачу води, а вже з самого ранку (робочий день в ЖЕУ починається о 7.00) сюди виїхали зварювальник Валентин Осінній та сантехнік Ігор Чміль.

Ольга Валентинівна повідомила, тиском води «вирвало» кусок старої труби. Частину її раніше вже міняли, причому з двох сторін від теперішнього пориву. Одною з причин пориву спеціаліст називає, крім фізичного зносу, прискорене знищення комунікацій іржою. Труби в підвалі з самого початку заізольовані мінеральною ватою. Від перепадів температур під ізоляцією утворюється кондесат, тому труби швидко ржавіють і виходять зі строю.

За словами начальника ЖЕУ Олександра Главацького, лопнула труба діаметром 63 см. Наразі в такій великій трубі потреби не має, і комунальники міняють її на 32 см, так як на тиску води в квартирах це ніяк не позначиться.

Поки зварювальник працював в підвалі, мешканці багатоповерхівки заходили і цікавилися, що трапилося і коли з’явиться вода. Майстер ЖЕУ каже, якби люди вчасно сплачували квартплату, таких аварій взагалі не було б, хіба що з форс мажорних обставин. За один раз замінили б комунікації, і потреби латати кусками старі ржаві труби не виникало б зовсім. А так, наприклад, за липень мешканці багатоквартирних будинків розрахувались всього на 76%. На даний час загальний борг населення вже наближається до 1,5 млн. грн. За останній час ЖЕУ направило до суду 5 позивів до тих боржників, хто заборгував по 10 тис. грн.

Не дивлячись на це, підприємство продовжує обслуговувати населення, наглядний приклад чого – ліквідація аварії в тому ж самому будинку по вул. Незалежності, 7, де зварювальник працював, до речі, в повній пітьмі, маючи тільки ручний ліхтар. Поруч, в дев’ятиповерхівці по вул. Франко, 10, зовсім недавно комунальники відновили вимощення, в двоповерхівці по вул. Франко, 7 – цоколь  по периметру будинку, по вул. Вишневій – заштукатирили фасад. І це далеко не повний перелік відремонтованих та підготовлених до зими об’єктів, не враховуючи, що кожного дня комунальники виїжджають за заявками.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *