Святкування 100-річчя з дня народження Василя Сухомлинського вТаврійській школі №5

В цьому році відзначається 100 років з дня народження видатного педагога, письменника, вченого Василя Олександровича Сухомлинського. З нагоди цієї визначної дати в Таврійській школі №5 (директор Віктор Нестерович) було проведено різноманітні заходи.

Тематичну виховну годину з учнями 2-А класу провела їх класний керівник  Пилявських І.Г. Діти підготували інсценізацію оповідання «Бабусин борщ».

В паралельному класі другорічки разом з класним керівником Бутенко О.М. створили буктрейлер до оповідання «Покинуте кошеня», який самі проілюстрували та озвучили.

В 3-А класі (класний керівник Чмиль Н.А.) «виростили» ціле «Дерево казок Василя Сухомлинського».

Школярі 3-Б класу разом з класним керівником Гузь Л.М. оформили лепбук за творами Василя Олександровича «Виховуємо громадянина»..

Учні 4-А класу (класний керівник Герасимчук Н.М.) ілюстрували казки та оповідання видатного педагога й підготували виставку малюнків.

 Учні 6-Б класу (учитель Веснянко Л.В.) провели захист проектів «В. Сухомлинський очима сучасних учнів». Діти проводили дослідження за такими напрямками: «Сухомлинський – людина», «Сухомлинський – педагог», «Школа радості», «Сухомлинський – письменник», «Вшанування пам’яті В.О. Сухомлинського». Результатом роботи стали проекти, які учні  захистили 19 вересня.

25 вересня працювала студія-читальня «Пізнавати світ розумом і серцем» (за творами В. Сухомлинського) для вчителів початкових класів, яку організувала заступник директора з НВР Плясецька С.О. Також було репрезентовано  веб-ресурс «Ювілейна  медіатека. До 100-річчя від дня народження В. О. Сухомлинського». У бібліотеці школи підготовлено виставку «До відзначення 100-річчя Василя Сухомлинського» (завідуюча Жердецька І.В.)

27 вересня 2018 року в школі відбулася захоплююча квест-естафета «Під блакитним небом Херсонщини» для учнів 6-7 класів, з метою ознайомлення з творчою спадщиною видатного українського педагога-гуманіста Василя Сухомлинського, формування у дітей та учнівської молоді відкритості, толерантності, згуртованості, уміння працювати  в команді, аргументовано відстоювати власну точку зору, стимулювати розвиток ініціативи, творчості, розвиток творчих здібностей, популяризація сучасних форм виховної роботи школярів, підвищення загального рівня ерудиції та розвитку логічного мислення.

На початку заходу учениці 10-А класу Сидоркіна Анна та Дармосюк Ольга ознайомили присутніх учнів та членів журі з метою проведення квесту, учень 9-А класу Акуленко Олександр підготував мультимедійну презентацію про видатного українського письменника-гуманіста Василя Сухомлинського, заступник директора з НВР Плясецька С.О. пояснила умови та правила змагань.

У квест-естафеті взяли участь 4 команди: «Адреналін» (6-А клас, класний керівник Корчак Є. А.), «Таврійчани» (6-Б клас, класний керівник Веснянко Л. В.), «Перлина» (7-А клас, класний керівник Лук’янець С. А.), «Екстрим» (7-Б клас, класний керівник Кузьменков А. М.).

Кожна група отримала свою квест-карту, за якою пройшла 10 ключових майданчиків: «Презентаційний», «Літературний» (вчитель Григорчук О. О.), «Фізико-математичний» (вчитель Джеренова Л. В.), «Природничий» (вчитель Голованець О. М.), «Краєзнавчий» (вчитель Демченко В. В.), «Дослідницький» (бібліотекар Жердецька І. В.), «Евристичний» (вчитель Гайдук І. О.), «Спортивний» (вчитель Потапов І. Г.), «Інтелектуальний» (вчитель Кузьмін М. М.), «Художній» (вчитель Іванина К.М.).

На першому майданчику діти ознайомили зі своїми назвами команд, девізами, репрезентували виготовлені плакати про Сухомлинського. Виступи були доповнені танцями та виконанням пісень.

Найвище напруження відчули всі учасники квесту в момент виставлення балів, коли на екрані монітору було представлено підсумковий протокол (у програмі Exel) і можна було спостерігати постійне оновлення даних. Всі результати висвітлено чесно і прозоро.

За підсумками змагань лідером стала команда «Таврійчани», яка максимально проявила організованість, згуртованість, компетентнісний підхід, креативність та ерудованість. Особливо хочеться відмітити учнів 6-А класу Бриль Аліну, Решетняка Іллю, Лобуцьку Марію, Передерія Євгена.

Педагогічний колектив школи висловлює щиру подяку дітям-учасникам за активність, оригінальність та витримку, класним керівникам – за організаційну роботу з командами, вчителям – за роботу на ключових майданчиках та «Малій академія наук»  за організацію квесту-естафети.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *