Святкування Дня Українського козацтва і Дня захисника України в Таврійському музеї історії міста

В четвер, 11 жовтня, в музеї історії міста Таврійськ пройшов літературно-мистецький захід до Дня Українського козацтва та Дня захисника України. Вони відмічаються 14 жовтня і припадають на свято Покрови Пресвятої Богородиці.

В заході взяли участь заступник міського голови Таврійська Леонід Марчук та отаман Новокаховського осередку козацтва Олег Чемересюк. В музеї вони зустрічалися з учнями десятого класу Таврійської школи № 7.

Наталя Малинова, керівник музею, разом з членами гуртку юних музеєзнавців Мариною Дорошенко, Марією та Людмилою Лісовськими підготували цікавий та змістовний виступ. Вони розповіли, як і коли православні люди почали відмічати свято Покрови Пресвятої Богородиці, чому саме цього дня святкується День Українського козацтва та захисника Вітчизни.

Ідея захисту, допомоги, підтримки завжди буде близькою всім. Кожному хочеться бути захищеним, відчувати, що хтось піклується про нього, тому ідея покрова – захисту залишається актуальною до нині. Особливого поширення культ Покрови Богородиці набуває на землях запорозького козацтва. Постійна небезпека примушувала їх звертатися по допомогу до небесних сил, шукати в них заступництва. Церква останньої козацької Січі була саме Покровською, а сама Богородиця вважається покровителькою всього війська Запорозького.

Наталя Анатоліївна – за сумісництвом вчитель історії – вдало провела аналогію козацького руху з захисниками нашої країни. І як приклад мужності захисників рідної землі, вона розповіла про події Великої Вітчизняної війни, супроводжуючи свою розповідь відеоматеріалом.

Також, прийнято вважати, що 14 жовкатня 1942 року була створена Українська повстанська армія (УПА).

Леонід Марчук привітав зібравшихся зі святами, розказав десятикласникам, як створювався музей історії міста. Олег Чемересюк поділився з дітьми своїм баченням, як повинний розвиватися козацький рух в сучасній Україні, і що потрібно робити для виховання справжніх захисників Батьківщини. Обидва гостя були нагороджені значком “Почесний гість музею м. Таврійськ 2018”.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *