Атакує «Сінгапур»

За інформацією завідуючого амбулаторії № 3 загальної практики сімейної медицини Таврійська Миколи Гуменюка, в місті починається епідемія грипу.

Поки що епідеміологічний поріг захворюванності не перевищено, розповів Микола Олександрович на щотижневій апаратній нараді в Таврійському міськвиконкомі 8 січня. Але хворих, які звертаються до лікарів амбулаторії з симптомами ОРВІ та грипу, стало значно більше.

Розповсюдження епідемії в деякій мірі стримують канікули в школах. Дітей спасає те, що вони мають більше вільного часу для гри на свіжому повітрі і менше контактують з хворими на грип.

Тому батьки добре роблять, що разом зі старшими залишають вдома дошколят. За даними завідуючих дошкільними закладами Таврійська Лідії Зорі та Юлії Гарькавої, минулого тижня дитсадок «Джерельце» відвідувало 70 дітей, дитсадок «Дзвіночок» – 30 дітей. Так діти хоча б уникнуть контакту з тими, що вже захворіли.

Лікарі застерігають, що після канікул захворюванність на грип може зрости, і прогнозують пік – на лютий, а, можливо, і березень.

За даними МОЗ, в цьому епідсезоні в Україні «гуляють» підтипи трьох штаммів грипу – A(H1N1)/Мічіган, більше відомий, як свинячий грип, A(H3N2)/Сінгапур і В/Колорадо.

В міністерстві уточнюють, що переважно буде A(H3N2)/Сінгапур. Він є модифікованим субтипом вірусу Гонконг, тому дуже небезпечний, визиває самий високий рівень захворюваності і дає більше всього ускладнень. Дуже небезпечний для маленьких дітей і людей групи ризику – з ожирінням, астматикам, діабетикам, вагітним.

Важливо знати, що штамм грипу Гонконг та його субтипи легко підхватити при побутовому контакті – через рушник, посуд, гігієнічні засоби.

Вірус свинячого грипу «Мічіган», який наробив біди в 2009 році, небезпечний своєю швидкоплинністю – починається високою температурою та різкою головною біллю, але без кашлю або нежеті. А буквально на другий-третій день починається сильній кашель – вірус вражає легені. Більшість померлих в 2009-му пішли з життя саме від миттєвої пневмонії.

Штамм віруса «Мічіган» 2018-2019 епідсезону відноситься до генетичної групи, що робить його наднебезпечним для життя людини. Він б’є по легеням, серцю и приводить до порушення обміну речовин, із-за чого сильно потерпають хворі на діабет.

Лікарі попереджають, що починати лікуватися треба при перших симптомах грипу або ГРВІ, але не займатися самолікуванням. І взяти собі за правило, під час епідемії, по можливості, уникати скупчення людей, носити захисну маску, частіше мити руки, а якщо вже захворіли – лягти в ліжко і дотримуватися рекомендацій лікаря.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *