Власники квартир будуть сплачувати за весь об’єм води, яку спожив їх будинок

Наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 22 листопада 2018 року №315 затверджено Методику розподілу між споживачами обсягів спожитих в багатоквартирному будинку комунальних послуг, яка введена в дію з 25 січня 2019 року.

Таким чином, будуть змінені принципи нарахування за спожиті послуги з централізованого водопостачання та водовідведення.

Методику затверджено у відповідності до вимог Закону України «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання», який передбачає, що мешканці багатоквартирного будинку, як власники цілісного майнового комплексу, мають сплачувати за весь об’єм води, який спожив їх будинок.

Серед основних принципів, що застосовує Методика, – це принцип визначення та розподілу небалансу, тобто різниці між обсягом холодної води, виміряним загальнобудинковим лічильником, та сумарним обсягом спожитої холодної води за показниками квартирних лічильників.

Для багатоквартирних будинків, де квартири оснащені лічильниками холодної води, обсяг небалансу розподіляється між усіма споживачами пропорційно до обсягу споживання.

Для будинків, де частина кавртир не оснащена лічильниками холодної води, обсяг небалансу розподіляється між споживачами, які не мають лічильників, пропорційно до кількості осіб, які фактично користуються послугами.

Для кожного будинку Методикою встановлюється свій розрахунковий період, на кінцеву дату якого проводиться зняття показників комерційного (загальнобудинкового) вузла обліку та здійснюється розподіл між споживачами.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *