Нові ДБН: врегульовано розміщення газових котлів в нових багатоквартирних будинках

Міністерство регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України розробило нові державно-будівельні норми щодо проектування газових побутових теплогенераторів в нових багатоквартирних житлових будинках.

Міністерство регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України розробило нові державно-будівельні норми для проектування газових побутових теплогенераторів в нових багатоквартирних житлових будинках.

Відтепер, в таких будинках не допускається розміщення побутових газових теплогенераторів з закритими та відкритими камерами згоряння.

Про це повідомляє прес-служба Міністерства.

Так, зі вступом у дію нових ДБН допускається встановлення в індивідуальних житлових будинках та багатоквартирних житлових будинках до 3 поверхів теплогенераторів з потужністю до 30 кВт для забезпечення потреб опалення та гарячого водопостачання.

Обов’язкові умови для встановлення:

  • приміщення кухні заввишки не менше ніж 2,2 м з наявністю природного освітлення (незалежно від наявності плити);
  • внутрішній об’єм кухні при застосуванні теплогенераторів з відкритою камерою згорання повинен бути на 6 м³ більше, передбаченого пунктом 9.27 ДБН;
  • площа припливного пристрою повинна складати не менше ніж 0,025 м²;
  • в приміщеннях кухонь, інтегрованих в структуру житлової кімнати допускається встановлення тільки теплогенераторів з закритою камерою згоряння.

Теплова потужність конвекторів, що встановлюються у житлових приміщення не повинна перевищувати 7,5 кВт.

При цьому вказані приміщення повинні обладнуватись контролем довибухових концентрацій газу на рівні 20% нижньої концентраційної межі поширення полум’я.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *